Гламурозна: Кејт Бекинсејл како модна божица во креација од Жорж Чакра на гала во Монако
Почетна » Новости » Мода » Гламурозна: Кејт Бекинсејл како модна божица во креација од Жорж Чакра на гала во Монако

Гламурозна: Кејт Бекинсејл како модна божица во креација од Жорж Чакра на гала во Монако

Бројни ѕвезди од светот на шоу-бизнисот синоќа слетаа во Монте Карло за да присуствуваат на гала организирана од принцот Алберт и принцезата Шарлин.

Кејт Бекинсејл привлекуваше големо внимание додека чекореше на синиот тепих на „Monte Carlo Gala for Planetary Health“. На свеченоста, 47-годишната актерка изгледаше како модна божица во бело-златна креација од Жорж Чакра.

Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл Кејт Бекинсејл

Целта на галата е да се истакне идејата дека нашата иднина зависи од здравјето на нашите екосистеми. На неа се дискутираше за предизвиците со кои се соочува нашата планета и се собираа средства за Фондацијата на принцот Алберт, која е посветена на зачувување на околината на глобално ниво.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.