Почетна » Новости » Мода » Гламурозна и на 75 години: Меј Маск во блескав фустан на Канскиот фестивал

Гламурозна и на 75 години: Меј Маск во блескав фустан на Канскиот фестивал

Меј Маск не се откажува од гламурот ни во осмата деценија од животот. 75-годишната мајка на милијардерот Илон Маск во блескав фустан се појави на премиерата на „Asteroid City“ во Кан.

На црвениот тепих на француската ривиера, моделот со седа коса шармираше во креација која е дело на дизајнерот Наим Кан.

Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск

Меј позираше и со актерката Фан Бингбинг.

Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск

Меј е модел, претприемач и диететичар. Во текот на 50-годишната кариера, таа има снимено бројни фотосесии и кампањи. За време на престојот во Кан, Маск присуствуваше и на галата amfAR.

Меј Маск

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.