Почетна » Новости » Мода » Гламурозна и на 75 години: Меј Маск во блескав фустан на Канскиот фестивал

Гламурозна и на 75 години: Меј Маск во блескав фустан на Канскиот фестивал

Меј Маск не се откажува од гламурот ни во осмата деценија од животот. 75-годишната мајка на милијардерот Илон Маск во блескав фустан се појави на премиерата на „Asteroid City“ во Кан.

На црвениот тепих на француската ривиера, моделот со седа коса шармираше во креација која е дело на дизајнерот Наим Кан.

Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск

Меј позираше и со актерката Фан Бингбинг.

Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск Меј Маск

Меј е модел, претприемач и диететичар. Во текот на 50-годишната кариера, таа има снимено бројни фотосесии и кампањи. За време на престојот во Кан, Маск присуствуваше и на галата amfAR.

Меј Маск

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.