Ги спои љубовта кон винтиџ стилот: Уникатен пар обожава облека од 20-тите и 30-тите години
Почетна » Новости » Мода » Ги спои љубовта кон винтиџ стилот: Уникатен пар обожава облека од 20-тите и 30-тите години

Ги спои љубовта кон винтиџ стилот: Уникатен пар обожава облека од 20-тите и 30-тите години

На прв поглед, Ричард Херфелд и Штефи Каи се сè само не и обична заљубена двојка.

29-годишниот пејач и неговата 26-годишна девојка се облекуваат речиси ексклузивно во оригинални аутфити од 20-тите и 30-тите години на минатиот век. Нивната љубов кон винтиџ облеката е она што ги спои, а сега им носи слава на социјалните мрежи.

Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи

Ричард и Штефи се запознале преку Instagram каде и двајцата на своите профили го покажувале својот уникатен стил и љубовта кон старата облека. По десет дена, Ричард отпатувал во Германија за да ја запознае Штефи и тие се заљубиле еден во друг.

Сега, автентичниот пар живее во Торонто, во станот на Штефи кој е во ретро стил и кој бил изграден во 1920 година.

Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи

„Обожавам винтиџ уште од тинејџерските години. Се сеќавам кога тетка ми го чистеше таванот од домот во кој живееше како дете и во него имаше многу фустани од 30-тите години. Тетка ми беше решена да се ослободи од нив, а јас си ги одделив омилените парчиња, зашто знаев дека морам да ги имам“.

„Мојот стил е инспириран од Џин Харлоу и Златната ера на Холивуд. Филмовите имаат огромен удел во начинот на кој се облекувам“ – вели Штефи.

Околу 95% од нејзиниот плакар се состои од оригинални винтиџ парчиња.

Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи

Парот носи винтиџ облека дури и кога се релаксира дома.

„Се запознавме преку нашата заедничка љубов за винтиџ. Никогаш не сум сретнал некој со кого ми е толку лесно да сме заедно“ – вели Ричард.

Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи Ричард Херфелд и Штефи Каи

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.