Во свој стил: Софија Вергара во креација од Долче и Габана на оскаровска забава
Почетна » Новости » Мода » Во свој стил: Софија Вергара во креација од Долче и Габана на оскаровска забава

Во свој стил: Софија Вергара во креација од Долче и Габана на оскаровска забава

Софија Вергара не експериментира со стилот. Речиси секогаш, телевизиската ѕвезда од „Modern Family“ избира креации која ја „прегрнуваат“ фигурата. Оскаровската забава на Vanity Fair не беше исклучок.

47-годишната актерка беше облечена во фустан со потпис на италијанското дуо Доменико Долче и Стефано Габана.

Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара

Придружник ѝ беше нејзиниот сопруг Џо Манганиело.

Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара Софија Вергара

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.