Во бело од глава до пети: Војвотката Кетрин во елегантен костум на настан со принцот Вилијам
Почетна » Новости » Мода » Во бело од глава до пети: Војвотката Кетрин во елегантен костум на настан со принцот Вилијам

Во бело од глава до пети: Војвотката Кетрин во елегантен костум на настан со принцот Вилијам

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на настан во најголемата железничка станица во Лондон, Ватерло, каде беше отскриен нов национален споменик за Денот на Виндруш.

За оваа пригода, 40-годишната претставничка на британското кралско семејство избра комплетно бел стајлинг. Таа носеше костум од Александар Меквин и чантичка од Mulberry.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин со ентузијазам зеде камера за да научи да снима. Досега многупати е истакнато дека таа негува љубов кон фотографијата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Овој ден се празнува во чест на генерацијата имигранти од Карибите, кои се преселиле во Обединетото Кралство по Втората светска војна на покана на британската влада, со цел да се надомести недостигот на работна сила предизвикан од војната.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 3639 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.