Војвотката Меган на врвот: Еве кои се најдобро облечени славни дами за 2018
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Меган на врвот: Еве кои се најдобро облечени славни дами за 2018

Војвотката Меган на врвот: Еве кои се најдобро облечени славни дами за 2018

Списанието „People“ неуморно го набљудува стилот на славните дами и секоја година создава листа на „најдобро облечени жени“.

Војвотката Меган постојано привлекува позитивни критики за своите модни избори, па не е изненадување што оваа година токму таа го зазеде челното место.

Погледнете кои други холивудски дами се најдоа на листата:

1. Меган Маркл

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

2. Лупита Нионго

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

3. Амал Клуни

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

4. Кејт Бланшет

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

5. Џенифер Лопез

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

6. Трејс Елис Рос

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

7. Ким Кардашијан

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

8. Сандра Булок

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

9. Анџела Басет

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

10. Марго Роби

Најдобро облечени дами Најдобро облечени дами

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.