Војвотката Кетрин префинета во бордо пред да шармира во мастилесто-син вечерен фустан
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин префинета во бордо пред да шармира во мастилесто-син вечерен фустан

Војвотката Кетрин префинета во бордо пред да шармира во мастилесто-син вечерен фустан

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам вчера им се придружија на останатите членови на британското кралско семејство по повод одржувањето на служба во Вестминистерската опатија.

По црковната церемонија за Денот на Комонвелтот, многумина коментираа за ладниот поздрав на парот кон принцот Хари и Меган Маркл. Но, не остана незабележан и елегантниот аутфит на Кетрин.

Палтото во бордо нијанса од Кетрин Вокер, таа го искомбинира со шапка со цветови и модни додатоци во иста нијанса.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Кога Кетрин и Вилијам се сместуваа на првиот ред на церемонијата, тие само накратко се поздравија со Меган и Хари, на кои ова им беше последна кралска должност, со што поттикнаа најразлични коментари за односите на браќата.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Вечерта, Кетрин организираше гала во Бакингемската палата за Place2Be, организација посветена на подобрување на менталното здравје на децата.

На свеченоста, 38-годишната Војвотка се појави во мастилесто-син фустан од Џени Пекам.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Истата креација таа ја носеше и на турнејата во Индија во 2016 година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6152 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.