Војвотката Кетрин отмена во сив фустан со кралицата Елизабета во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин отмена во сив фустан со кралицата Елизабета во Лондон

Војвотката Кетрин отмена во сив фустан со кралицата Елизабета во Лондон

Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета II по долга пауза го имаа првото заедничко појавување без други членови на британското кралско семејство.

37-годишната војвотка и 92-годишната кралица на Британија го посетија „Kings College“ во Лондон.

За оваа пригода, сопругата на принцот Вилијам изгледаше отмено во сив фустан од Кетрин Вокер, додека Кралицата се појави во розово палто и шапка.

Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета

Кетрин и кралицата Елизабета за првпат се појавија на заеднички настан во 2012 година, без придружба од принцот Вилијам или принцот Чарлс.

Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?