Војвотката Кетрин модерна во бордо сако на должност со принцот Вилијам
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин модерна во бордо сако на должност со принцот Вилијам

Војвотката Кетрин модерна во бордо сако на должност со принцот Вилијам

Кетрин и Вилјам ги посетија неговите поранешни колеги во Северен Велс. Имено, Вилијам три години работеше во кралското воено воздухопловство како пилот на хеликоптер од единицата за спасување.

37-годишната Војвотка и 36-годишниот Принц ја разгледаа базата и се запознаа со работата на тимот за потрага и спасување со хеликоптер и воздушната амбуланта на Велс.

Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин

Кетрин носеше црни палнталони и ролка и бордо сако от Лоренцо Серафини.

Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин Принцот Вилијам и војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?