Војвотката Кетрин гламурозна во смарагдно-зелен фустан во Пакистан
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин гламурозна во смарагдно-зелен фустан во Пакистан

Војвотката Кетрин гламурозна во смарагдно-зелен фустан во Пакистан

Во рамките на официјалната турнеја на Пакистан, војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа поканети на специјален прием кај британскиот дипломат Томас Дру.

Кралската двојка во свечено издание се појави на свеченоста во Исламабад.

37-годишната војвотка од Кембриџ носеше зелена креација од Џени Пекам, а Вилијам беше облечен во ускладена комбинација инспирирана од традиционалната пакистанска облека.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6838 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“