Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц

Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам им оддадоа почит на милионите жртви чии животи згаснаа во концентрационите логори за време на Втората светска војна.

На церемонијата по повод 75-годишнината од ослободувањето на германскиот нацистички логор „Аушвиц-Биркенау“, 38-годишната Војвотка се појави во прикладен аутфит.

Сивиот фустан од Кетрин Вокер, таа го искомбинира со црни модни додатоци.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?