Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц

Војвотката Кетрин во сив фустан на 75-годишнината од ослободувањето на Аушвиц

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам им оддадоа почит на милионите жртви чии животи згаснаа во концентрационите логори за време на Втората светска војна.

На церемонијата по повод 75-годишнината од ослободувањето на германскиот нацистички логор „Аушвиц-Биркенау“, 38-годишната Војвотка се појави во прикладен аутфит.

Сивиот фустан од Кетрин Вокер, таа го искомбинира со црни модни додатоци.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.