Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар

Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар

Војвотката Кетрин вообичаено избира модни комбинации со фустани и здолништа и ретко носи панталони додека ги исполнува кралските обврски.

Но, за посетата на детскиот центар „Хенри Фосет“, славната војвотка се одлучи за деловен стајлинг со широки панталони и виолетова кошула од Гучи.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

37-годишната сопруга на принцот Вилијам зеде учество во сесија од програмата „Together Time“, во која учествуваат родители и негуватели за подобро да ги разберат потребите на децата со цел да им ја зголемуваат самодовербата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3285 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“