Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар

Војвотката Кетрин во деловна комбинација со виолетова кошула Гучи за посета на детски центар

Војвотката Кетрин вообичаено избира модни комбинации со фустани и здолништа и ретко носи панталони додека ги исполнува кралските обврски.

Но, за посетата на детскиот центар „Хенри Фосет“, славната војвотка се одлучи за деловен стајлинг со широки панталони и виолетова кошула од Гучи.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

37-годишната сопруга на принцот Вилијам зеде учество во сесија од програмата „Together Time“, во која учествуваат родители и негуватели за подобро да ги разберат потребите на децата со цел да им ја зголемуваат самодовербата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2988 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?