Внуката на принцезата Дијана шармантна во омбре креација од Ролан Муре на настан во Мелбурн
Почетна » Новости » Мода » Внуката на принцезата Дијана шармантна во омбре креација од Ролан Муре на настан во Мелбурн

Внуката на принцезата Дијана шармантна во омбре креација од Ролан Муре на настан во Мелбурн

Кити Спенсер беше специјална гостинка на овогодишниот „Куп на Мелбурн“.

На најпознатата австралиска трка со коњи, 28-годишната внука на принцезата Дијана шармираше во омбре креација од Ролан Муре и впечатлива шапка на главата.

Поканета од Lexus и од Victoria Racing Club, Кити позираше со трофејот.

Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер

Таа сподели и фотографии на Instagram.

Кити Спенсер

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7182 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“