Вистинска дама: Кралицата Летиција прекрасна во розова креација од Мајкл Корс во Сарагоса
Почетна » Новости » Мода » Вистинска дама: Кралицата Летиција прекрасна во розова креација од Мајкл Корс во Сарагоса

Вистинска дама: Кралицата Летиција прекрасна во розова креација од Мајкл Корс во Сарагоса

Кралицата Летиција го украде целото внимание на настан во Сарагоса.

На свеченоста, организирана по повод 125-годишнината од постоењето на весникот El Heraldo de Aragon, 48-годишната припадничка на шпанското кралско семејство го придружуваше кралот Фелипе.

Таа беше облечена во розов фустан од Мајкл Корс, кој чини 1.700 долари, и истобојни салонки од Магрит.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Истата модна комбинација, шпанската кралица ја носеше и во јули минатата година.

Кралицата Летиција

Фелипе ја прими наградата Extraordinary Heraldo 125th Anniversary Award.

Кралицата Летиција

И Летиција и Фелипе носеа маски за да се заштитат од новиот коронавирус. Нивните две ќерки, Леонор и Софија, се во самоизолација откако два дена по започнувањето на школската година беше потврдено дека нивна соученичка е позитивна на коронавирусот.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.