ВИДЕО: Шарлиз Терон е златната божица на Dior
Почетна » Новости » Мода » ВИДЕО: Шарлиз Терон е златната божица на Dior

ВИДЕО: Шарлиз Терон е златната божица на Dior

Шарлиз Терон е во нераскинлива врска со француската модна куќа Dior. Привлечната актерка секогаш фасцинира со својата убавина и самоувереност во рекламните кампањи за луксузниот бренд, а новиот краток филм за парфемот J’Adore Dior не е исклучок.

Терон е златна девојка која без двоумење гледа кон иднината со оптимизам на фотографиите и во видеото кои се дело на Жан-Батист Мондино.

Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон

„The past can be beautiful, a memory, a dream, but it’s no place to live. And now it’s the time, the only way out, is up. It’s not heaven. It’s a new world. The future is gold. J'adore Dior“ – вели Терон во видеото.

Шарлиз Терон Шарлиз Терон Шарлиз Терон

Врвните кројачи во ателјето на Кристијан Диор, специјално за кампањата рачно изработија златен фустан кој го истакнува телото на 39-годишната холивудска ѕвезда.

Шарлиз Терон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?