ВИДЕО: Рафаел Надал се разголи за реклама на Армани
Почетна » Новости » Мода » ВИДЕО: Рафаел Надал се разголи за реклама на Армани

ВИДЕО: Рафаел Надал се разголи за реклама на Армани

По рекламата со Меган Фокс, редно време беше да се појави и рекламата со Рафаел Надал за Армани.

Во црно-белото видео познатиот тенисер е облечен прво по долна облека, а потоа само по фармерки, додека камерата го „скенира“ неговото тело. Видеото е дел од рекламната кампања на Армани за сезоната пролет/лето 2011.

„Тој секогаш избира интересна облека за тенис, како долги панталони или блузи со долги ракави, тој носи и многу различни бои. Не само што е неверојатен спортист, туку тој е и уметник. Многу сум горда што му се придружи на нашето семејство“ – неодамна изјавила Роберта Армани.

Одлуката на Надал да се приклучи во кампањата изненади многу негови обожаватели, бидејќи 24-годишниот тенисер е познат по тоа што е срамежлив.

Но, очигледно Надал се има збогувано со срамежливоста затоа што во видеото воопшто не изгледа како да е вознемирен од тоа што е полугол или што е пред камера.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3348 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“