ВИДЕО: Нашата претставничка Кристина Димитриевска ја освои титулата „Мис фотогеничност“ на „Miss Globe 2019“
Почетна » Новости » Мода » ВИДЕО: Нашата претставничка Кристина Димитриевска ја освои титулата „Мис фотогеничност“ на „Miss Globe 2019“

ВИДЕО: Нашата претставничка Кристина Димитриевска ја освои титулата „Мис фотогеничност“ на „Miss Globe 2019“

Кристина Димитриевска се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“.

23-годишната македонска манекенка во блескав црн фустан го прими признанието на свеченоста која вечерва се одра во Улцињ, Црна Гора.

Видео

Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска

Нашата убавица носеше долг црвен фустан со златни везови во сегментот кога мисиците дефилираа во национални костими.

Видео

Кристина Димитриевска Кристина Димитриевска

Кристина, која има едно дете со поранешниот сопруг Даниел Кајмакоски, не успеа да влезе во Топ 15 и да продолжи да се бори за круната.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18281 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?