Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје
Почетна » Новости » Мода » Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје

Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје

Синоќа во Скопје се одржа 20-тото издание на Виенскиот бал.

Водителка на свеченоста беше Вера Мештеровиќ, која изгледаше гламурозно во црвен фустан. Креацијата доаѓа од ателјето на дизајнерот Златко Јовановски.

Вера Мештеровиќ Вера Мештеровиќ Вера Мештеровиќ

На настанот присуствуваше и Марјана Станојковска, која исто така избра црвена креација. Волуменозниот фустан таа го надополни со блескава тијара.

Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Виенски бал
Виенски бал

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9261 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.