Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје
Почетна » Новости » Мода » Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје

Вера Мештеровиќ и Марјана Станојковска во црвени балски фустани на Виенскиот бал во Скопје

Синоќа во Скопје се одржа 20-тото издание на Виенскиот бал.

Водителка на свеченоста беше Вера Мештеровиќ, која изгледаше гламурозно во црвен фустан. Креацијата доаѓа од ателјето на дизајнерот Златко Јовановски.

Вера Мештеровиќ Вера Мештеровиќ Вера Мештеровиќ

На настанот присуствуваше и Марјана Станојковска, која исто така избра црвена креација. Волуменозниот фустан таа го надополни со блескава тијара.

Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Марјана Станојковска Виенски бал
Виенски бал

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3193 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?