Бојата на 2022 година е...
Почетна » Новости » Мода » Бојата на 2022 година е...

Бојата на 2022 година е...

Very Peri е бојата која ќе ја одбележи 2022 година според Pantone.

Оваа вибрантна нијанса ќе нè инспирира да бидеме љубопитни и креативни додека ги прифаќаме новите можности кои ни ги нуди светот по излегувањето од интензивниот период на изолација.

Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri

„Very Peri е динамична сина нијанса со живописно виолетово-црвен подтон, кој ја спојува верноста и постојаноста на сината боја со енергијата и возбудата на црвената. Новата Pantone боја, чие динамично присуство поттикнува лична инвентивност и креативност, е најсреќната и најтоплата од сите сини нијанси.“

„Живееме во време на трансформација. Како што излегуваме од интензивен период на изолација, нашите верувања и стандарди се менуваат. Прикажувајќи безгрижна самодоверба и смела љубопитност што го анимира нашиот кретивен дух, Very Peri ни помага да го прифатиме овој изменет пејзаж на можности. Ја поставува иднината во ново светло“ – пишуваат од брендот.

Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri
Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri Pantone - Very Peri

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.