Бојата на 2021 година е...
Почетна » Новости » Мода » Бојата на 2021 година е...

Бојата на 2021 година е...

Всушност не е една, туку две.

Pantone избра две нијанси кои ќе ја одбележат 2021 година. Станува збор за жолтата нијанса „Illuminating“ и сивата „Ultimate Gray“.

Pantone 2021 Pantone 2021

„Illuminating (Осветлувачка) е светла и весела жолта која зрачи со живост, затоплена жолта нијанса проткаена со соларна енергија. Ultimate Gray (Ултимативната сива) е симбол за солидни и сигурни елементи кои се вечни и обезбедуваат цврста основа“ – изјавуваат од Pantone.

Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021

Бојата на годината која ја одредува Pantone има големо влијание не само во модната и козметичката, туку и во сите други гранки на индустријата. Pantone е една од најголемите компании за производство на бои, а позната е по својот систем за стандардизација на боите.

Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021 Pantone 2021

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11063 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.