Божиќната реклама на Burberry ја раскажува сторијата за основачот на брендот
Почетна » Новости » Мода » Божиќната реклама на Burberry ја раскажува сторијата за основачот на брендот

Божиќната реклама на Burberry ја раскажува сторијата за основачот на брендот

Burberry ја објави својата божиќна реклама.

3-минутното видео е инспирирано од животот и делото на Томас Барбери, основачот на познатиот моден бренд. Томас бил истакнат трговец на облека за мажи. Тој исто така е запишан во историјата како личноста која го измислила водоотпорниот материјал габардин и го креирал палтото кое е заштитен знак на Burberry.

Во краткиот филм „The Tale of Thomas Burberry“ улогите ги толкуваат Домнал Глисон, Лили Џејмс, Сиена Милер и Доминик Вест.

Видеото е дело на режисерот Асиф Кападија.

Оваа година, Burberry прославува 160 години од своето постоење.

Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry Burberry

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3906 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.