Богата наследничка: Ќерката на основачот на Zara се омажи во венчаница од Валентино
Почетна » Новости » Мода » Богата наследничка: Ќерката на основачот на Zara се омажи во венчаница од Валентино

Богата наследничка: Ќерката на основачот на Zara се омажи во венчаница од Валентино

Марта Ортега и Карлос Торета се заколнаа на вечна љубов. Ќерката на основачот на брендот Zara, Амансио Ортега, и синот на дизајнерот Роберто Торета стапија во брак на интимна церемонија во Ла Коруња, Шпанија.

27-годишната наследничка го изговори судбоносното „ДА“ во венчаница од модната куќа Валентино. Дизајнерот Пјер Паоло Пичоли за фустанот изјави: „Низ овој дизајн, сакав да пренесам чувство на необичен романтизам, исполнет со леснотија, свежина... Сакав да биде светол како аурата на невестата, да не биде само фустан, туку нешто што ќе ја претставува магијата на моментот“.

Свадбените портрети на парот се направени од фотографот Питер Линдберг.

Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба

По венчавката, младенците се упатија на прослава за која Марта носеше црна комбинација.

Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба

Таткото на невестата чекореше со широка насмевка. 82-годишниот милијардер е вториот најбогат човек во Европа и петти на листата на најбогати луѓе во светот.

Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба

За втората прослава, која се одржа следниот ден, Марта носеше две креации. Coldplay беа задолжени за музичкиот дел на забавата.

Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба
Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба Марта Ортега свадба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?