Почетна » Новости » Мода » Блогерката Кијара Ферањи шармантна убавица покрај сопругот и двете деца на свадбата на сестра си

Блогерката Кијара Ферањи шармантна убавица покрај сопругот и двете деца на свадбата на сестра си

Кијара Ферањи викендов присуствуваше на свадбата на нејзината сестра Франческа во Италија.

36-годишната модна блогерка шармираше во сина креација од Atelier Emé, брендот кој ги дизајнираше и фустаните на нејзините сестри и мајка ѝ. Таа објави фотографии на кои позира со сопругот Федез и децата.

Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи

Франческа Ферањи и Рикардо Николети викендов се заколнаа на вечна љубов во присуство на нивното синче Едоардо.

Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи

За вечерната забава, убавата невеста се пресоблече во поудобна венчаница со висок шлиц од истиот бренд.

Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи Ферањи

Сестрите Ферањи се многу популарни на социјалните мрежи. На Instagram, Кијара ја следат речиси 30 милиони лица, Валентина има над 4,5 милиони обожаватели, додека бројот на следбеници на Франческа надминува 1,5 милион лица.

Ферањи

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.