Блогерката Кијара Ферањи стана бренд амбасадор на Pronovias
Почетна » Новости » Мода » Блогерката Кијара Ферањи стана бренд амбасадор на Pronovias

Блогерката Кијара Ферањи стана бренд амбасадор на Pronovias

Кијара Ферањи е новиот бренд амбасадор на Pronovias. Модната куќа објави фотографии со кои го најави новото партнерство со 27-годишната блогерка.

Кијара Ферањи Кијара Ферањи Кијара Ферањи

Модерната Италијанка е една од најпопуларните блогерки во светот. Само на Instagram таа има привлечено повеќе од 3,4 милиони следбеници.

Ферањи пред само неколку години беше модерна студентка која обожаваше да споделува фотографии од својот стил. Благодарение на популарноста на нејзиниот блог, денес таа поседува две компании вредни 8 милиони долари.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9683 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.