Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп блесна во бело покрај кралицата Елизабета на банкет во Бакингемската палата
Почетна » Новости » Мода » Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп блесна во бело покрај кралицата Елизабета на банкет во Бакингемската палата

Беспрекорно елегантна: Меланија Трамп блесна во бело покрај кралицата Елизабета на банкет во Бакингемската палата

Меланија Трамп стилски безгрешно ја започна посетата на Велика Британија. Првата дама и Претседателот на САД вечерва беа на кралски банкет во Бакингемската палата, а Меланија беше дефиниција за совршена елеганција.

Белиот фустан од Диор, таа го искомбинира со ракавици до лактите за да го заокружи максимално префинетиот стајлинг.

Меланија и Доналд позираа со кралицата Елизабета, принцот Чарлс и војвотката Камила.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

На свеченоста присуствуваа и војвотката од Кембриџ и принцот Вилијам, како и децата на Доналд.

Поканети се околу 170 гости.

Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2986 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?