Беспрекорен стајлинг: Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан
Почетна » Новости » Мода » Беспрекорен стајлинг: Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Беспрекорен стајлинг: Меланија Трамп феноменална во совршен летен фустан

Меланија и Доналд Трамп се сретнаа со јапонскиот премиер Шинзо Абе и неговата сопруга Аки во Палм Бич, Флорида.

Двајцата лидери ќе одржат повеќе работни средби во ресортот „Мар-а-Лаго“, кој е во сопственост на Трамп.

Трамп

Додека 55-годишната Аки носеше класичен црн фустан, Меланија се истакна со впечатлива црно-бела креација со риги. Фустанот чини 3.000 долари и е дело на Каролина Ерера. 47-годишната прва дама на САД го надополни својот стајлинг со бели обувки од Кристијан Лобутин.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.