Безвременска елеганција: Кралицата Летиција отмена во комбинација која за првпат ја носеше пред 11 години
Почетна » Новости » Мода » Безвременска елеганција: Кралицата Летиција отмена во комбинација која за првпат ја носеше пред 11 години

Безвременска елеганција: Кралицата Летиција отмена во комбинација која за првпат ја носеше пред 11 години

Кралицата Летиција најчесто избира безвременски модни комбинации, па може да ги повторува и деценија подоцна.

Шпанската кралица и кралот Филипе организираа свечена вечера по повод посетата на израелскиот претседател Реувен Ривлин и неговата сопруга.

За банкетот во кралската палата во Мадрид, 45-годишната кралица носеше отмена комбинација и блескавата тијара „Mellerio Floral“.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Црно-белото здолниште од шпанскиот дизајнер Лоренцо Каприле, Летиција за првпат го носеше пред 13 години.

Кралицата Летиција

Во потполно истата комбинација, таа се појави во Луксембург пред 11 години.

Кралицата Летиција

Летиција и Филипе ги пречекаа своите гости вчера. За таа пригода, Летиција носеше мантил од Барбери.

Славната кралица ја придржуваше првата дама на Израел, која поради здравствени причини носи респираторно помагало.

Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција Кралицата Летиција

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?