Баба која ја сака модата: Србинка освојува на Instagram со младоликоста и стилот
Почетна » Новости » Мода » Баба која ја сака модата: Србинка освојува на Instagram со младоликоста и стилот

Баба која ја сака модата: Србинка освојува на Instagram со младоликоста и стилот

Меѓу милионите блогерки кои непрекинато споделуваат модни фотографии на Instagram, може да се пронајдат ликови кои случајно навлегле во виорот на социјалните мрежи.

Жаклина, која стои зад профилот realfashionist, забрзано привлекува следбеници, благодарение на стилските фотографии и младоликиот изглед. Судејќи според нејзините фотографии, тешко е да се каже дека таа е баба на две внуки која за три години ќе го прослави својот јубилеен 50. роденден.

Жаклина Жаклина

Родена е во Србија, но има живеено и во Швајцарија, Франција и Полска. Во моментов, нејзин дом е прекрасната Италија.

„Моја главна цел е да ги инспирирам жените да ја разбудат дивата во себе“ – вели таа и додава дека блогерството ѝ е хоби.

Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина

Често Жаклина се фотографира со двете внуки од 28-годишната ќерка. Таа имаше и син, кој почина минатата година откако беше прегазен сред Белград на Бадник, па Жаклина постојано го нарекува свој ангел и секоја фотографија на Instagram ја означува со хаштагот #rememberstefan.

Жаклина со внукитеЖаклина со внуките Жаклина со покојниот син СтефанЖаклина со покојниот син Стефан Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7185 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“