Атрактивна дама со седа коса и фит тело е модел и на 59 години
Почетна » Новости » Мода » Атрактивна дама со седа коса и фит тело е модел и на 59 години

Атрактивна дама со седа коса и фит тело е модел и на 59 години

Тешко е да се поверува дека оваа жена во декември ќе го прослави својот 60. роденден. Јасмина Роси е модел, фотографка и актерка, која постојано докажува дека годините се само обична бројка. Таа е мајка на две деца и баба на два внуци.

Роси за првпат влегла во светот на модата во своите доцни 20-ти години кога моделите често се пензионираат, бидејќи претходно се грижела за своите деца. Нејзините први фотографии биле направени за брендови како Hermès, YSL и Jil Sander.

Јасмина Роси Јасмина Роси

Откако на 45-годишна возраст се иселила од родната Франција и се преселила во Њујорк, амбициозната дама започнала да снима и реклами за Macy’s, Mastercard и AT&T. Сепак, светска слава достигнала откако била ангажирана од Marks & Spencer.

Јасмина Роси

Се прашувате која е тајната за атрактивниот изглед на Роси? Пред неколку години, таа во интервју за списанието „The Sunday Times“ рекла: „Отсекогаш сум консумирала органска храна, долго време пред тоа да стане тренд. Ставам масло од канола на мојата коса. Еднаш неделно, правам пилинг на кожата со маслиново масло и шеќер. Јадам едно авокадо дневно и органско месо и риба“ – рекла Јасмина во интервјуто.

Иако изгледа како да минува долго време во фитнес сала, таа вежба умерено и ја избегнува употребата на лекарства. „Препуштете ѝ се на природата наместо да се борите со неа – ова е правило за сè“ – изјавила таа.

Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси Јасмина Роси

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3652 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?