Ариел, Аурора, Бела, Пепелашка... Колекција романтични венчаници инспирирани од дизниевите принцези
Почетна » Новости » Мода » Ариел, Аурора, Бела, Пепелашка... Колекција романтични венчаници инспирирани од дизниевите принцези

Ариел, Аурора, Бела, Пепелашка... Колекција романтични венчаници инспирирани од дизниевите принцези

Компанија за венчаници создаде линија невестински фустани инспирирани од ликовите и приказните на дизниевите принцези.

Allure Bridals ги замислуваа Ариел, Аурора, Бела, Јасмин, Пепелашка, Покахонтас, Златокоса, Тијана и Снежана додека ги создаваа елегантните креации кои секоја невеста би посакала да ги носи на својот специјален ден.

Романтичната колекција „Disney Fairy Tale Weddings“ има за цел да им ги претвори бајковитите соништа на невестите во реалност.

„Многу невести пораснаа одушевувајќи им се на нивните омилени дизниеви принцези и се инспирираа од нивните патувања, фустани и приказни од класичните филмови“ – велат од компанијата.

Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни Колекција инспирирана од Дизни

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5868 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.