Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Мода » Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан

Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан

Алесандра Амбросио е меѓу моделите поканети на Канскиот филмски фестивал. Славната Бразилка вечерва зачекори на црвениот тепих по повод прикажувањето на филмот „Les Miserables“ на церемонија на Азурниот брег.

Црвената креација, која ги разголи нозете на поранешниот ангел на Victoria’s Secret, е дело на Џулиен Мекдоналд додека сандалите се од Џузепе Ѕаноти.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

На синоќешното отворање на фестивалот, Алесандра носеше фустан од Ралф и Русо.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9261 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.