Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Мода » Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан

Алесандра Амбросио во провокативна креација на црвениот тепих во Кан

Алесандра Амбросио е меѓу моделите поканети на Канскиот филмски фестивал. Славната Бразилка вечерва зачекори на црвениот тепих по повод прикажувањето на филмот „Les Miserables“ на церемонија на Азурниот брег.

Црвената креација, која ги разголи нозете на поранешниот ангел на Victoria’s Secret, е дело на Џулиен Мекдоналд додека сандалите се од Џузепе Ѕаноти.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

На синоќешното отворање на фестивалот, Алесандра носеше фустан од Ралф и Русо.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?