Адријана Лима, Ирина Шајк, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во новата кампања на Max Mara
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима, Ирина Шајк, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во новата кампања на Max Mara

Адријана Лима, Ирина Шајк, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во новата кампања на Max Mara

Max Mara ангажира четири од најпопуларните модели на денешницата за новата кампања.

Адријана Лима, Ирина Шајк, Џиџи Хадид и Џоан Смолс се ѕвездите во кампањата пролет/лето 2020.

Колекцијата за следната сезона е инспирирана од Фиби Волер-Бриџ, која имаше голем придонес во создавањето на сценариото за новиот филм за Џејмс Бонд, „No Time to Die“.

За креирањето на колекцијата и инспирацијата, дизајнерот Јан Грифитс вели: „Таа (Фиби) вети дека ќе им даде на жените поистакната улога. Па си помислив: Зошто да не направам облека за филм кој не е снимен?“.

Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara Кампања на Max Mara

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?