Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима во црно-златен фустан кој ѝ ги истакна облините на настан за Victoria’s Secret

Адријана Лима во црно-златен фустан кој ѝ ги истакна облините на настан за Victoria’s Secret

Дел од поранешните ангели на Victoria’s Secret ќе учествуваат во новото шоу на популарниот бренд, а меѓу нив е и Адријана Лима.

42-годишниот модел присуствуваше на настан во Њујорк за промоција на новиот спектакл и не помина незабележано.

Атрактивната Бразилка зачекори на розовиот тепих во црно-златна креација која ѝ ги истакна облините.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Лима на само 17-годишна возраст ја започна својата соработка со VS и дефилираше на нивното шоу во 1999 година. Таа се откажа од ангелските крилја во 2018 година, но сега, пет години подоцна, нивната соработка продолжува.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Погледнете го трејлерот кој го најавува новото VS шоу, а ќе се прикаже на 26 септември на Amazon Prime Video.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.