Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима во црно-златен фустан кој ѝ ги истакна облините на настан за Victoria’s Secret

Адријана Лима во црно-златен фустан кој ѝ ги истакна облините на настан за Victoria’s Secret

Дел од поранешните ангели на Victoria’s Secret ќе учествуваат во новото шоу на популарниот бренд, а меѓу нив е и Адријана Лима.

42-годишниот модел присуствуваше на настан во Њујорк за промоција на новиот спектакл и не помина незабележано.

Атрактивната Бразилка зачекори на розовиот тепих во црно-златна креација која ѝ ги истакна облините.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Лима на само 17-годишна возраст ја започна својата соработка со VS и дефилираше на нивното шоу во 1999 година. Таа се откажа од ангелските крилја во 2018 година, но сега, пет години подоцна, нивната соработка продолжува.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Погледнете го трејлерот кој го најавува новото VS шоу, а ќе се прикаже на 26 септември на Amazon Prime Video.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.