Адријана Лима во блескав фустан на забава на Harper’s Bazaar
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима во блескав фустан на забава на Harper’s Bazaar

Адријана Лима во блескав фустан на забава на Harper’s Bazaar

Адријана Лима беше поканета на големата забава „ICONS By Carine Rotifeld“ организирана од списанието Harper’s Bazaar.

38-годишната Бразилка се појави на црниот тепих во блескав фустан со долги ракави од Давид Кома, а за ѕвездениот настан избра обетки од Шопард.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5719 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“