Адријана Лима атрактивна во креација од Роберто Кавали на премиерата на „Ocean’s 8“
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима атрактивна во креација од Роберто Кавали на премиерата на „Ocean’s 8“

Адријана Лима атрактивна во креација од Роберто Кавали на премиерата на „Ocean’s 8“

Адријана Лима не ја пропушти светската премиера на „Ocean’s 8“. На црниот тепих во Њујорк, 36-годишниот ангел на Victoria’s Secret заведуваше во црна креација со висок шлиц и длабоко деколте.

Фустанот, кој доаѓа од високата мода на Роберто Кавали, Лима го искомбинира со сандали од Софија Вебстер и накит од Шопард.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Убавата Бразилка се очекува да се појави во филмот заедно со други личности од светот на модата и шоу-бизнисот како Ким Кардашијан, Кајли и Кендал Џенер, Мет Дејмон и Џејмс Корден.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4015 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?