40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо
Почетна » Новости » Истражувања » 40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо

40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо

Истражување во кое учествувале 5000 мажи и жени открива какво е однесувањето на мажите и жените кон сексот и храната. Подолу се дадени некои од најинтересните заклучоци.

Жена што јаде чоколадо40% од жените обожаваат чоколадо
  • 25% од жените мислат на храна на секои 30 минути, а само една од 10 жени мисли на секс толку често.
  • 36% од мажите мислат на секс на секои 30 минути, а еден на секои 20 мажи си фантазира за секс секоја минута.
  • На 60% од жените им е непријатно да јадат пред своите партнери.
  • Скоро 50% од жените се срамат да се соблечат.
  • 40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо и јадат чоколадо 4 пати неделно.
  • 15% од жените тајно јадат брза храна, а една на 10 жени лаже дека не го прави тоа.
  • 13% од жените избираат нискокалоричен оброк во ресторан, иако сакаат да си порачаат нешто друго.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?