40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо
Почетна » Новости » Истражувања » 40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо

40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо

Истражување во кое учествувале 5000 мажи и жени открива какво е однесувањето на мажите и жените кон сексот и храната. Подолу се дадени некои од најинтересните заклучоци.

Жена што јаде чоколадо40% од жените обожаваат чоколадо
  • 25% од жените мислат на храна на секои 30 минути, а само една од 10 жени мисли на секс толку често.
  • 36% од мажите мислат на секс на секои 30 минути, а еден на секои 20 мажи си фантазира за секс секоја минута.
  • На 60% од жените им е непријатно да јадат пред своите партнери.
  • Скоро 50% од жените се срамат да се соблечат.
  • 40% од жените се страсни обожавателки на чоколадо и јадат чоколадо 4 пати неделно.
  • 15% од жените тајно јадат брза храна, а една на 10 жени лаже дека не го прави тоа.
  • 13% од жените избираат нискокалоричен оброк во ресторан, иако сакаат да си порачаат нешто друго.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4731 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.