20 нешта кои ја зголемуваат женската самодоверба
Почетна » Новости » Истражувања » 20 нешта кои ја зголемуваат женската самодоверба

20 нешта кои ја зголемуваат женската самодоверба

Не е тајна дека женската самодоверба зависи од многу фактори. Има денови кога се будиме самоуверени и подготвени да го покориме светот, но има и денови кога ниту малку не се чувствуваме пријатно во својата кожа.

Самоуверена жена

Според ново истражување на компанија од автомобилската индустрија, многу нешта имаат моќ да ја зголемат самодовербата на жените.

 1. Нова фризура
 2. Сончев ден
 3. Чекорење со обувки со високи потпетици
 4. Стекнување на нова вештина
 5. Резервирање на патување
 6. Мазни нозе
 7. Привлечен кармин
 8. Блескав тен
 9. Мал црн фустан
 10. Дизајнерски парфем
 11. Слободен ден
 12. Добивање на покана за љубовен состанок
 13. Носење на градник и гаќички кои си одговараат (комплет долна облека)
 14. Здрав појадок
 15. Посета на фитнес сала
 16. Дијамантски прстен
 17. Фенирана коса
 18. Бели заби
 19. Разговор со близок пријател или роднина
 20. Костум со панталони

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
 • 40%
 • 14%
 • 25%
 • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9729 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.