10 секс потези кои сите жени ги посакуваат
Почетна » Новости » Истражувања » 10 секс потези кои сите жени ги посакуваат

10 секс потези кои сите жени ги посакуваат

Возбудата ги понесува мажите за време на секс и тие често забораваат на потезите кои навистина ја зголемуваат сексуалната возбуда кај жените и ги носат поблиску во „врвот“. Познатото женско списание Cosmopolitan спроведе анкета со цел да ги открие нештата кои жените сакаат нивниот партнер да ги прави в кревет. Еве ги десетте најпопуларни:

Пар во кревет
 1. Умерена агресивност. Тоа значи да го гали и држи нејзиното тело цврсто и со самодоверба. На пример, да ѝ ги држи рацете над главата додека се во мисионерска поза.
 2. Бакнежи за време на секс. Многу мажи престануваат да ја бакнуваат својата партнерка по започнувањето на сексуалниот однос. Но, бакнувањето ја зголемува интимноста, која ја посакува секоја жена.
 3. Допирање на клиторисот. Повеќето жени не можат да достигнат оргазам без стимулација на клиторисот, па нормално е да посакуваат малку двојно задоволство.
 4. Оргазам со орален секс. Оргазмот предизвикан од орален секс носи поразлични сензации од пенетрацијата и од оргазмот при стимулација со прсти.
 5. Подгризнување на вратот. Кожата на вратот е многу чувствителна и затоа бакнувањето и нежното подгризнување може да ја наежи секоја жена.
 6. „Валкано“ зборување. Сепак, кога станува збор за зборувањето в кревет, мажите не треба да учат од порно филмовите, туку да опишуваат колку се возбудени, колку го посакуваат телото на својата партнерка и сл.
 7. Нежно влечење за коса. На скалпот има многу нервни завршетоци, а кога жената е возбудена тие се уште почувствителни, па нежното влечење на косата делува стимулирачки.
 8. Изненадување „набрзина“. Жените сакаат кога нивниот партнер неочекувано ќе скокне за брз секс, затоа што во тој момент се чувствуваат како тој да не може да им одолее.
 9. Стимулација на Г-точката. Со упатства од страна на својата партнерка, секој маж треба да се труди да пронајде најдобар начин за да ја стимулира нејзината Г-точка.
 10. Поголемо внимание на градите. Често мажите им обрнуваат многу внимание на женските гради само во текот на предиграта, но не и за време на сексуалниот чин. Допирот на женските гради за време на секс може да резултира со уште поинтензивен оргазам.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
 • 33%
 • 8%
 • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 684 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.