Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола
Почетна » Новости » Истражувања » Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола

Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола

По објавувањето на информацијата во некои медиуми во врска со вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, Халкбанк АД Скопје ја проследува следната изјава за медиуми:

„Во врска со денешниот грабеж во нашата филијала на улица 'Јадранска магистрала' во Визбегово, 'Халкбанк АД Скопје' ја известува јавноста дека нема повредени и дека ситуацијата е ставена под контрола од страна на надлежните институции кои работат на расветлување на случајот. Халкбанк воедно ги известува сите свои клиенти дека нивните средства се осигурени согласно политиките на Банката.“

Халкбанк

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10813 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.