Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола
Почетна » Новости » Истражувања » Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола

Халкбанк: Во денешниот грабеж нема повредени, ситуацијата е под контрола

По објавувањето на информацијата во некои медиуми во врска со вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, Халкбанк АД Скопје ја проследува следната изјава за медиуми:

„Во врска со денешниот грабеж во нашата филијала на улица 'Јадранска магистрала' во Визбегово, 'Халкбанк АД Скопје' ја известува јавноста дека нема повредени и дека ситуацијата е ставена под контрола од страна на надлежните институции кои работат на расветлување на случајот. Халкбанк воедно ги известува сите свои клиенти дека нивните средства се осигурени согласно политиките на Банката.“

Халкбанк

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5546 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“