ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им
Почетна » Новости » Истражувања » ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им

ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им

Јоланда Хадид прослави за својот 54. роденден и за премиерата на нејзиното ново шоу „Making A Model“.

На свечноста во Њујорк присуствуваа и двете нејзини ќерки – Бела и Џиџи.

Хадид Хадид Хадид Хадид

Џиџи носеше шик комбинација која вклучуваше кошула од Версаче и обувки од Кристијан Лобутин, додека Бела позираше во палто-фустан од брендот Situationist и обувки од Џанвито Роси.

Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид

По повод роденденот на Јоланда, двата модели споделија фотографии од нејзината младост, заедно со слатки пораки.

My sweet Mommy @yolanda.hadid Butterfly Angel Birthday queen

A post shared by (@bellahadid) on

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.