ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им
Почетна » Новости » Истражувања » ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им

ФОТО: Бела и Џиџи Хадид на прославата на 54-от роденден на мајка им

Јоланда Хадид прослави за својот 54. роденден и за премиерата на нејзиното ново шоу „Making A Model“.

На свечноста во Њујорк присуствуваа и двете нејзини ќерки – Бела и Џиџи.

Хадид Хадид Хадид Хадид

Џиџи носеше шик комбинација која вклучуваше кошула од Версаче и обувки од Кристијан Лобутин, додека Бела позираше во палто-фустан од брендот Situationist и обувки од Џанвито Роси.

Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид Хадид

По повод роденденот на Јоланда, двата модели споделија фотографии од нејзината младост, заедно со слатки пораки.

My sweet Mommy @yolanda.hadid Butterfly Angel Birthday queen

A post shared by (@bellahadid) on

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5560 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“