Насмевката го возбудува, солзите го паничат
Почетна » Новости » Истражувања » Насмевката го возбудува, солзите го паничат

Насмевката го возбудува, солзите го паничат

Стотици статии ги советуваат жените дека за да привлечат еден маж треба да ја покажат својата искрена дружељубива насмевка. И со право се дава тој совет.

Заљубен парНасмевката ги возбудува мажите.

Насмевката на жената му покажува на мажот дека таа е среќна што е во негово друштво. Со тоа, таа му го потхранува егото на мажот и го возбудува.

Од друга страна, негативните емоции на жените предизвикуваат паника кај мажите. Кога еден маж ќе здогледа жена што плаче, тој веднаш ќе се запраша: „Каде згрешив?“.

Дури и да знае дека не е крив за ништо, тој ќе испаничи, затоа што обидувајќи се да ја открие причината за солзите, ќе започне да мисли на претходните пати кога видел како плаче неговата партнерка.

Па затоа насмевнете се и привлечете ги љубопитните погледи на посилниот пол.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3625 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.