Кои мириси и глетки ги расположуваат жените, а кои мажите?
Почетна » Новости » Истражувања » Кои мириси и глетки ги расположуваат жените, а кои мажите?

Кои мириси и глетки ги расположуваат жените, а кои мажите?

Што нѐ расположува? Целта на ново истражување била да утврди што ги усреќува луѓето, а резултатите не се големо изненадување. Бакнеж од сакана личност е наједноставниот рецепт за инстант среќа.

Жена со лимон

Кога станува збор за мириси и глетки кои усреќуваат, има одредени разлики кај мажите и жените. Припадничките на понежниот пол се радуваат на мирис на лимон и слатки животни, додека мирисот на пржена сланина и гледањето во привлечна жена мамат машки насмевки.

Истражувањето на брендот за средства за лична хигиена Radox потврдува дека патот до машкото срце минува преку стомакот. Расположението на мажите најмногу се подобрува од мириси поврзани со храната.

Топ 5 мириси за подобро расположение

Жена со лимонМирисот на лимон ги расположува жените
Жени Мажи
1. Лимон Пржена сланина
2. Штотуку печен леб Штотуку печен леб
3. Чисти чаршафи Кафе
4. Морско крајбрежје Риба и помфрит
5. Цвеќиња Морско крајбрежје

Топ 5 глетки за подобро расположение

Насмеан маж гледа женаВизуелно стимулирање: Мажите се расположуваат кога гледаат во привлечна жена
Жени Мажи
1. Слатко животно Привлечна жена
2. Прекрасна плажа Прекрасна плажа
3. Насмеано бебе Спортски натпревар
4. Цвеќиња Сочен бифтек
5. Насмеани луѓе Насмеани луѓе

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9635 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.