Жените се најзаводливи на 30 години
Почетна » Новости » Истражувања » Жените се најзаводливи на 30 години

Жените се најзаводливи на 30 години

Мажите сметаат дека женската убавина го достигнува врвот кога жената има 29 години, но дека припадничките на понежниот пол се најзаводливи на 30 години.

Секси жена

Жените пак, веруваат дека се најубави на 31-годишна возраст, а се согласуваат со мажите дека се најсекси на 30 години. Тоа го покажале резултатите од истражување за убавината и стареењето на списанието Allure, направено со 2.000 лица.

Мнозинството учесници во истражувањето, односно 84% од мажите и 91% од жените се согласиле дека жените се под поголем притисок да изгледаат помлади. Па, сосема е логично што 56% од жените и само 34% од мажите се загрижени за физичките знаци на стареењето.

51-годишниот Џорџ Клуни и 63-годишната Мерил Стрип биле посочени како омилени личности кои стареат грациозно.

Џорџ Клуни и Мерил СтрипЏорџ Клуни и Мерил Стрип

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9639 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.