Длабоко деколте – најголема грешка на жените на работа
Почетна » Новости » Истражувања » Длабоко деколте – најголема грешка на жените на работа

Длабоко деколте – најголема грешка на жените на работа

Облеката е многу важна на работното место и тоа не е тајна. Различни експерти постојано даваат совети која облека остава најдобар впечаток на работното место.

Најновото истражување на оваа тема покажа дека кога станува збор за облеката, најголемата грешка што жените можат да ја направат на работното место е да носат блузи и кошули со длабоко деколте.

Длабоко деколтеНајголема грешка на жените на работното место е длабокото деколте

Секој петти менаџер кој учествувал во истражувањето признал дека има отпуштено вработен поради тоа што не се облекувал соодветно. Половината од шефовите не унапредиле некого или не му ја покачиле платата поради несоодветното облекување.

Најголем дел од учесниците (80%) сметаат дека начинот на којшто луѓето се облекуваат на работа има влијание на нивната кариера.

Истражувањето било направено за британскиот бизнисмен Питер Џонс, а во него учествувале 3000 менаџери и вработени.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.