Денес жените имаат 3 пати повеќе секс од жените во 60-тите
Почетна » Новости » Истражувања » Денес жените имаат 3 пати повеќе секс од жените во 60-тите

Денес жените имаат 3 пати повеќе секс од жените во 60-тите

Од започнувањето на сексуалната револуција во текот на 60-тите години, сексуалната активност на жената постојано се зголемува. Денес жените на возраст од 18-24 години се 3 пати повеќе сексуално активни, отколку што биле нивните баби. Тоа е еден од заклучоците на истражување на компанијата ICM.

СексДенес жените на возраст од 18-24 години се 3 пати повеќе сексуално активни, отколку што биле нивните баби.

Истражувачите откриле дека во текот на изминатата деценија, жените на возраст од 18-24 години имале во просек по 5,65 партнери. За разлика од нив, во 60-тите години, кога започнала сексуалната револуција, жените имале само по 1,67 партнери.

Во текот на 70-тите жените имале во просек по 3,72 партнери, а во текот на 90-тите по помалку од 5.

Една четвртина од учесничките во истражувањето во 70-тите години изјавиле дека имале од 2 до 4 партнери додека да наполнат 24 години. Дури 8% од учесничките денес изјавиле дека имале сексуални односи со повеќе од 10 партнери, додека да наполнат 20 години.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.