Британците се најлошо облечени во Европа
Почетна » Новости » Истражувања » Британците се најлошо облечени во Европа

Британците се најлошо облечени во Европа

Опсесијата на Британците со купување евтина облека ги однесе на врвот на листата на најлошо облечени во Европа. Тоа го покажа анкета на познатиот сајт за онлајн купување Ciao, а во која учествувале претставници од 7 држави.

Шопинг

Дури 44% од анкетираните ги посочиле Британците како народ со најлош вкус за облекување, а со 33% Германците застанале на второ место.

Сигурно претпоставувате, Италијанците ја добија титулата за нација со најмногу стил. Само 3% од учесниците во истражувањето изјавиле дека Италијанците се облекуваат лошо.

Британците трошат и најмалку пари за облека, под 100 евра месечно. Во Германија 58% од луѓето трошат по 100-200 евра месечно за облека, а во Шпанија изненадувачки 6% изјавиле дека за облека издвојуваат од својот буџет повеќе од 500 евра месечно.

Учесниците во истражувањето со 36% ги определиле Барак и Мишел Обама како најдобро облечен пар за 2010 година. Анџелина Џоли и Бред Пит добиле 26% од гласовите, а зад нив на трето место застанале Дејвид и Викторија Бекам со 14% од гласовите.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1320 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.