YouTube ѕвезди го открија полот на бебето осветлувајќи ја највисоката зграда во светот Бурџ Халифа
Почетна » Новости » Занимливости » YouTube ѕвезди го открија полот на бебето осветлувајќи ја највисоката зграда во светот Бурџ Халифа

YouTube ѕвезди го открија полот на бебето осветлувајќи ја највисоката зграда во светот Бурџ Халифа

Многу парови низ светот започнаа да организираат големи забави за откривањето на полот на бебето.

YouTube ѕвезди отидоа едно ниво погоре и одлучија да ја осветлат највисоката зграда во светот за да откријат дали нивното второ детенце ќе биде момче или девојче.

Имено, Анас и Асала Марвах заедно со семејството и пријателите одбројуваа 10 секунди пред зградата Бурџ Халифа да се обои во сина боја, откривајќи дека очекуваат синче.

Целата организација ги чинела Анас и Асала над 100.000 долари.

Јутјуб ѕвезди

Видеото на нивниот канал досега е гледано 21 милион пати, а покрај честитките, тие добија и многу критики. Реакциите на социјалните мрежи се засилија поради тоа што пожарите во Калифорнија започнаа токму поради забава за откривање на полот на бебето.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10821 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.