YouTube: Топ 10 најпопуларни музички видеа за 2016 година
Почетна » Новости » Занимливости » YouTube: Топ 10 најпопуларни музички видеа за 2016 година

YouTube: Топ 10 најпопуларни музички видеа за 2016 година

Најпознатата платформа за споделување видеа YouTube објави кои музички спотови најмногу го привлекоа вниманието на публиката во 2016 година.

Женската група Fifth Harmony го зазеде челното место на листата со најгледани музички видеа. Видеозаписот за песната „Work from Home“ доби 1,2 милијарди прегледувања во годината што изминува. Ријана зазеде две места – второто за спотот за песната со Калвин Харис „This Is What You Came For“ и петтото место за „Work“ со Дрејк.

1

Work from Home

Fifth Harmony feat. Ty Dolla $ign

2

This Is What You Came For

Calvin Harris feat. Rihanna

3

Hasta el Amanecer

Nicky Jam

4

Closer

The Chainsmokers feat. Halsey

5

Work

Rihanna feat. Drake

6

I Took A Pill In Ibiza

Mike Posner

7

Cheap Thrills

Sia feat. Sean Paul

8

Pillowtalk

Zayn

9

Hymn For the Weekend

Coldplay feat. Beyoncé

10

Heathens

Twenty One Pilots

Покрај најпопуларни музички спотови, YouTube објави и листа „Top Trending Videos of 2016“. Гостувањето на Адел во шоуто на Џејмс Корден во делот Carpool Karaoke се покажа како најинтересно за публиката и застана на врвот на листата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.