Wall Street Journal: Фотографија од Охридско Езеро меѓу најдобрите за 2012
Почетна » Новости » Занимливости » Wall Street Journal: Фотографија од Охридско Езеро меѓу најдобрите за 2012

Wall Street Journal: Фотографија од Охридско Езеро меѓу најдобрите за 2012

Фотографија од Охридското Езеро е меѓу најдобрите фотографии за 2012 година според „Wall Street Journal“.

На фотографијата се гледа мало рибарско кајче кое плови по мирната површина на убавото езеро во близина на Подградец, Албанија.

ФОТО WSJКајче во Охридско Езеро, во близина на Подградец, Албанија. (клик за поголема верзија)

Сината фотографија се најде меѓу 67-те фотографии со најдобар рејтинг на веб сајтот на угледниот американски весник.

Еве ги 10-те фотографии со најголем рејтинг во моментов:

ФОТО WSJСоларна бура на површината на Сонцето на фотографија од НАСА. ФОТО WSJФеликс Баумгартнер скока од „работ на Вселената“. ФОТО WSJПриспиена мечка паѓа од дрво на кое побарала засолниште по долго лутање низ Универзитетот Колорадо во Булдер. ФОТО WSJГолем „ѕид“ од чад, поради огромен пожар источно од Јума, Аризона. ФОТО WSJБејзбол играчот Коко Крисп дава интервју со пита на лицето, без да знае дека неколку милисекунди подоцна ќе биде потопен. ФОТО WSJЗемјоделец поминува низ оризово поле во Кина. ФОТО WSJЦрква ѕирка над снегот во завеано село во близина на Давос, Швајцарија. ФОТО WSJМажи во Пакистан со јажиња се обидуваат да исправат камион со сено. ФОТО WSJАмериканката Габриел Даглас за време на Летните олимписки игри во Лондон. ФОТО WSJРаботник ги прилагодува жиците за струја во Алахабад, Индија.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4935 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.