Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017
Почетна » Новости » Занимливости » Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017

Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017

На неуморните патници, списанието Travel + Leisure им предлага да го стават на своите листи Сан Мигел де Аленде. Мексиканскиот град беше изгласан за Најдобар град за 2017 година.

„Сан Мигел е една од најавтентичните и најкреативните дестинации на кои сме биле. Низ годините, имам откриено многу одлични ресторани и активности, но градот сè уште ги чува мексиканското наследство, културата и шармот“ - пишува читател на Travel + Leisure.

Следните фотографии ќе ви покажат зошто толку многу туристи се имаат заљубено во Сан Мигел де Аленде. Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 1010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?