Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017
Почетна » Новости » Занимливости » Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017

Travel + Leisure: Ова е најдобриот град во светот за да го посетите во 2017

На неуморните патници, списанието Travel + Leisure им предлага да го стават на своите листи Сан Мигел де Аленде. Мексиканскиот град беше изгласан за Најдобар град за 2017 година.

„Сан Мигел е една од најавтентичните и најкреативните дестинации на кои сме биле. Низ годините, имам откриено многу одлични ресторани и активности, но градот сè уште ги чува мексиканското наследство, културата и шармот“ - пишува читател на Travel + Leisure.

Следните фотографии ќе ви покажат зошто толку многу туристи се имаат заљубено во Сан Мигел де Аленде. Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде Сан Мигел де Аленде

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9438 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.